Котлованні ваги

Безумовно, самий найкращий тип ваг для зважування автомобілів (великих і малих) – котлованні автомобільні ваги. Їх вантажоприймальна платформа знаходиться на одному рівні з землею, дорогою, покриттям, полом цеха чи підприємства і т.д.

Окрім зручності заїзду на такі ваги, котлованні ваги набагато безпечніші і  людський фактор – (помилки водія чи персоналу) не завдасть шкоди  автомобілю та самим автовагам, ніхто не травмується.

Звичайно, заїжджати на котлованні автоваги потрібно по правильному напрямку, вздовж автоваг, але помилка водія при нерівному заїзді та з’їзді нічого не пошкодить і майже не вплине на точність зважування. Для допомоги водію правильно заїхати для зважування автомобіля зазвичай встановлюються направляючі або  запобіжні конструктивні елементи, але бувають ваги і зовсім без них, платформа знаходиться на одному рівні, має рифлені елементи для кращого зчеплення з колесами та ніяких обмежуючих  елементів по сторонам. Все це продумується ще на стадії проектування автомобільних ваг в залежності від вимог та обстановки на місці.

Котлованні автомобільні ваги – це капітальна споруда. Механізм знаходиться у котловані під платформою і надійно захищений від впливу навколишнього середовища. Доступ до механізмів для технічного обслуговування котлованних автоваг дуже зручний.

Єдине, що не дасть можливість обрати котлованну  конструкцію автомобільних ваг – це високий рівень ґрунтових вод,  хоча при правильній гідроізоляції котловану та системі активного водовідводу і догляді можлива і така реалізація. І навпаки, при відсутності високих ґрунтових вод можна робити самодренуючийся котлован – потрапляюча у котлован волога сама буде відводитись по спеціальним каналам. Треба сказати, що зробити захист від дощів та навколишнього середовища бажано для усіх типів автомобільних ваг  – навіси, стеля або капітальні споруди, але часто будують автоваги і без них.

Котлованні автомобільні ваги мають безліч переваг перед іншими типами, але нові котлованні ваги будуються довше і коштують дорожче.

Іноді на підприємствах, складах, господарствах уже існують механічні котлованні ваги.  Модернізація або подовження існуючих котлованних механічних автоваг у електронні або електронно-механічні – це дуже правильне рішення. При цьому з’являються нові можливості – укріпити та подовжити фундамент, збільшити  максимальне навантаження та  загальну довжину  платформи для зважування вантажних автомобілів. Збільшити  швидкість зважування та точність.

 
Live Experimental

Спілкуємось, знання та досвід ...

Back to Top