Датчики та Індикатори

Основні складові електронних автомобільних ваг це датчики та індикатор. Тензодатчики перетворюють зміну навантаження у електричний сигнал.  Індикатор (вагопроцессор) - це електронні схеми, які отримують, перетворюють та обробляють сигнали від усіх датчиків та відображають їх на пристрої вивода інформації - дисплеях, або передають у цифровому вигляді до комп’ютера  для подальшої обробки.

 • Тензодатчики

  Електронні автомобільні ваги мають основний елемент - тензодатчик. Тензометричний датчик - датчик, перетворюючий величину деформації в зручний для вимірювання електричний сигнал. Посеред електронних тензодатчиків найбільше використання отримали тензорезисторні датчики. Тензорезисторний датчик це зазвичай спеціальна конструкція з закріпленним тензорезистором та іншими деталями.

   

  Після калібровки, по зміні опору тензорезистора можна обчислити ступінь деформації, яка пропорційна силі прикладеній до конструкції. Під дією сили (ваги груза) відбувається деформація елемента разом з тензорезистором. Виміряв опір тензорезистора можна обчислити силу дії на датчик, та відповідно вагу вантажу.


  В залежності від конструкції вантажоприйомної платформи електронних автомобільних ваг використовуються тензодатчики різного типу:


  • консольні

  • s-образні

  • «шайба»

  • «бочка»

 • Індикатори

  Індикатори (або вагопроцессори) мають електронні схеми цифро-аналогового перетворювання, розрахункові модулі які отримують сигнали від декількох датчиків та підраховують дійсну вагу платформи з автомобілем. Отримані результати виводяться на екран та можуть передаватись у комп’ютер для подальшої обробки.